Elektroniczna wiza kanadyjska – eTA

Elektroniczna wiza kanadyjska – eTA

17 lipca 2018 Off

Zdobycie wizy do Kanady wcale nie jest problemem takimtrudnym, jakby to mogło wyglądać na pierwszy rzut oka. Bieżący artykuł to odpowiednia sugestia dla większości ludzi, jakie w najbliższym terminie potrzebują wybrać się do Kanady, lecz nie posiadają żadnego pojęcia w jaki sposób uzyskać wizę.

Co musimy wziąć pod uwagę?? – Kanada wiza
W pierwszej kolejności trzeba nadmienić o fakcie, że wiza do Kanady jest wymagana nie tylko w razie przylotu do tego ślicznego państwa, ale w czasie podróży tranzytem. Polacy, którzychcą udać się do Kanday tylko w celach krajoznawczych nie muszą posiadać tradycyjnej wizy. W Współcześnie niezbędny jestwyłącznie poświadczenie eTA (electronic Travel Authorization), jaki wolno nabyć online, bez potrzeby wysiadania zmieszkania.

eTa do Kanady online

Uzyskanie dokumentu eTA absorbuje dokładnie parę minut a co najlepsze całość wolno wykonać za pośrednictwem sieci internetowej. Elektroniczna wiza Kanada jest zatem kolosalną oszczędnością czasu, środków oraz znacznych nerwów. Żeby zdobyć konieczne zaświadczenie trzeba wypełnić specjalny wniosek, który, możesz wyszukać na stronie etacanadaonline.com/pl/. Wniosek można odszukać również na stronie ambasady Kanady, jednakże niestety dający się wykorzystać jest w tym miejscu tylko w języku angielskim i francuskim. Po wypełnieniu wniosku należy udzielić odpowiedzi na parę bezproblemowych zapytań (np. czy byliśmy aresztowani, czy posiadaliśmy relacje z ludźmi cierpiącymi na tuberkulozę itp.). Do pozyskania dokumentu eTA konieczny jest paszport a także adres e-mail, na który uzyskamy dokument eTA.

Ile kosztuje eTA?

eTA do Kanady kosztuje blisko 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Opłaty wolno oczywiście w wygodny sposóbwykonać online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać należy także o tym, że za pomocą eTA możemy w Kanadzie mieszkać najdłużej do 6 miesięcy. Należałoby wspomnieć również o tym, że dokument ważny jest przez okres 5 lat od chwili wydania. Wyjazd odbywa się wyłączniena podstawie paszportu, tym samym nie ma potrzeby printowania otrzymanego e-mailem dokumentu.

Elektroniczna wiza do Kanady

Elektroniczną wizę można zapisać internetowo zaledwie jeden raz,jednej osobie. W praktyce implikuje to, że 5-cio osobowa rodzina wybierając się do Kanady ma obowiązek uzupełnić formularz pięciokrotnie. Jak wspomniano powyżej wiza jest aktualna tylko w czasie 5 lat, ale jeśli nasz paszport przedtem straci ważność, tomechanicznie wiza również przestanie obowiązywać. Okres otrzymywania elektronicznej wizy zajmuje tradycyjnie od 1 do 3 dni. W trakcie wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być obowiązujący co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży.