Dysleksja i jej leczenie

Dysleksja i jej leczenie

21 sierpnia 2018 Off

Dyskleksja oraz jej terapia

Mimo iż o dysleksji zwykle myśli się jako o lenistwie dziecka lub niedostatku rygorystyczności rodziców, to jednak jest ona prawdziwym, utrudniającym egzystencję dolegliwością. Nie powinno się dlatego naprowadzać się opiniami na forach online czy podpowiedziami sąsiadek, trzeba odnieść się w stronę faktów medycznych, kiedy tylko rozpoczynamy doświadczać dziwne sygnały. O ile trudne do przejścia ciągłym trenowaniem trudności w pisaniu oraz czytaniu przytrafiają się na początku nauki, to należałoby jednak skonsultować się z ekspertem.

Neurologopeda

Neurologopeda jest w stanie określić naturę problemów dziecka, a przede wszystkim zaproponuje kursy, za sprawą których prościej będzie o rozwój w edukowaniu a także codziennym egzystowaniu. Warto pamiętać, iż samodzielne chęci zwalczenia dysleksji są często bardzo obciążające dla dziecka, ponieważ wiążą się często z mozolnym, żmudnym spędzaniem czasu przy książkach. Mimo że rehabilitację warto zainicjować najwcześniej jak to możliwe, to trafną diagnozę stawia się zazwyczaj nie wcześniej niż po 10 roku życia, kiedy progres kwalifikacji odpowiedzialnych za pisanie oraz czytanie, traktuje się zazrealizowany.


Terpia dysleksji, terapia ręki, nauka czytania sylabami

Terapia dysleksji to strategia, jaka jest symetryczna. Nie długość, a częstotliwość terapii rozstrzyga bowiem o wyuczeniu bezpiecznych schematów w czytaniu a także pisaniu małych uczniów. Skupia się zarówno na ćwiczeniach ręcznych (jak terapia ręki), oraz tych związanych z artykulacją. Najmłodsi powinni czytać głośno, natomiast lekcje czytania sylabami, dużo lepsze przynosi efekty, im prędzej jest rozpoczęta. Na zajęciach pracuje się również nad sprawnością psychoruchową oraz procedurami pomagającymi się skoncentrować. Dziecku próbuje się dać możliwość wszechstronny rozwój, a równocześnie wyłączyć kolejne problemy ruchowe albo lingwistyczne. Żeby skorzystać z nauk, nie należy tylko i wyłącznie udawać się do odpłatnego specjalisty, dlatego że sporo szkółumożliwia konsultacje logopedyczne. Przed podjęciem tego typu decyzji wolno też udać się na badania profilaktyczne w poradni słuchu oraz okulisty. Kłopoty z czytaniem oraz pisaniemzdołają posiadać inne przyczyny, natomiast dzieciak nie jest w stanie nadal stwierdzić opiekunom problemów ze wzrokiem czy słuchem.

Dowiedz się więcej: nauka czytania sylabami .