Elektroniczna wiza kanadyjska – eTA

1 marca 2019 Off

Jak najprościej wyrobić eTA?

Teoretycznie, Kanada nie wymaga wizy od mieszkańców Rzeczypospolitej już od marca – 2008 r. Uchwałę o przyjeździe do kraju i czasu pobytu podejmuje urzędnik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

W praktyce, kiedy dostajemy się do Kanady drogą powietrzną potrzebujemy posiadać obowiązującą eTA, czyli awizację elektroniczną wycieczki. Jest to charakterystyczny gatunek dowodu, który technicznie rzecz biorąc nie jest wizą, wszak pełni pokrewną funkcję.

Jak zdobyć wizę eTA Kanada?

Nic bardziej prostego! Wystarczy przejść na stronę kanadyjskiej ambasady oraz uzupełnić odpowiedni wniosek. W rzeczy samej, jest on przystępny w dwóch językach – francuskim i angielskim, bo to właśnie one obowiązują na terenach Kanady. Następnie, wystarczające jest zapłacić stosunkowo małą opłatę, inaczej siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W ciągu trzech dni, zostanie ustalona decyzja, co do potwierdzania eTA. Ważna jest od razu i nie ma wymogu drukowania jej.

Jeżeli natomiast się zastanawiamy jak wypełnić wniosek o eTA Kanada, najlepiej będzie powierzyć to zadanie profesjonalistom. Egzystują agencje pośrednictwa wizowego, które mogą nas wyręczyć w zdobyciu potrzebnych dokumentów. To stosowne wyjście na rzecz tych, którzy nie znają na tyle porządnie języka francuskiego lub angielskiego, tak aby bezbłędnie uzupełniać niezbędny formularz. Co niemiara osób zastanawia się nad eTA Kanada, jak sfinalizować wniosek, mimo to nie jest to ciężkie zadanie, jeżeli się zna języki. Wniosek składa się internetowo, bez opuszczania domu. Jest to niezwykle przydatne podejście. Kontakt z fachowcami wesprze w rozjaśnieniu wszelakich niepewności oraz niedopowiedzeń.

Jak działa eTA?

Elektroniczna awizacja ważna jest przez 5 lat od momentu przekazania ewentualnie do końca ważności paszportu, do którego została przypisana.

Można podróżować dzięki niej w celach turystycznych czy też w tranzycie. Na owym rodzaju przyzwolenia jest dozwolone mieszkać w Kanadzie optymalnie sześć miesięcy. Jeżeli wymagamy więcej czasu, to potrzebne jest wyjątkowe dopuszczenie od właściwych urzędników.

Należy podobnie uwydatnić, że przedostając się do Kanady drogą morską albo lądową, eTA nie jest potrzebna.

Czytaj również:

how to apply canada visa