Wszystko co powinieneś wiedzieć o wizie do Australii

25 marca 2019 Off

Jak zdobyć wizę do Australii dla obywatela Ameryki?
Australia to państwo znajdujący się na niejednej podróżniczej liście. Ze względu na swój dystans, a także mnóstwo niezwykłych oraz idealnych lokalizacji nadal jest celem dla podróżników z całego świata. Odwiedzenie Sydney Opera House, zabawa z kangurami czy odwiedzanie Tasmanii oraz słynnych diabłów tasmańskich, zapewnia wielu niezapomnianych doznań.

Jeżeli już podejmiemy decyzję o tym, że chcemy nabyć bilet lotniczy i wybrać się na ten nieprzeciętny ląd, jaki zarazem jest także państwem, musimy mieć na uwadze, że by mieć okazję przekroczenia australijskiej granicy, musimy zdobyć na to zezwolenie.

Toteż, koniecznym jest wysłanie aplikacji wizowej do ambasady australijskiej. Na szczęście, jak się okazuje, nie jest to wcale trudna czynność toteż aplikację wizową możemy wysłać online. Jak prędko uzyskamy wizę, zależeć będzie od tego, z jakiego powodu się tam udajemy. Jeśli jesteśmy obywatelami USA i marzymy o tym, by odwiedzić tak daleki kontynent, to będzie nam do tego potrzebna e wiza do Australii. Taka wiza wydawana jest na termin 90 dni i możemy ją użyć maksymalnie przez dwanaście miesięcy od czasu jej uzyskania.

Jeżeli zamarzymy o tym, żeby podróżować do Australii na pewien czas w celach zarobkowych, wówczas naturalnie mamy taką możliwość. Mieć na uwadze aczkolwiek należy, że wiza do rozpoczęcia pracy tymczasowej wydawana jest tak jak wiza turystyczna, na czas 90 dni, a jej właściciel ma w tym przypadku maksymalnie 90 dni od momentu wydania wizy, żeby wjechać na obszar Australii.

Osoby, które otrzymały ofertę pracy na obszarze Australii w ramach kontraktu na przykład na czas 3 lat, to australijska wiza jest w stanie być im nadana jedynie na podstawie pozwolenia nadanego za pośrednictwem ambasady Australii, natomiast wnioskującym powinna być strona zapraszająca, a więc nadchodzący pracodawca, który będzie zapewniał nam posadę. Na tej podstawie wiza zostaje nadana na okres trwania kontraktu.

Zobacz także: Australia Visa For US Citizens.