Katowice – sprzedaż zamków do drzwi

28 marca 2019 Off

Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, zarówno jak pozostałe mechanizmy są w stanie się uszkodzić, każdy element z którego, zamek jest skonstruowany, zależy od sąsiadującego modułu.

Przyczyny usterek zamków

Najbardziej powszechną usterką jest zatrzymanie się zapadek w wyniku wepchnięcia do zamka niepoprawnego klucza czy też klucza z wadliwymi ząbkami. Klucz, wbrew powszechnej opinii, dość łatwo jest zepsuć – wystarczy niewłaściwie go wykorzystywać, jak na przykład otwierać nim kapsle z butelek lub dokonywać nim odkręcania śrub. Zniszczony w taki sposób klucz bardzo łatwo zablokuje zamek, a nawet utknie w nim na stałe. Taki typ popsucia jest nadzwyczaj trudny toteż jeżeli chcemy aby usterka została usunięta konieczne jest wezwać ślusarza, który oszacuje miarę kłopotu, oraz naprawi czy też wstawi nowy zamek. Ślusarz trudni się również oczyszczeniem zatrzasku, jak również jego konserwacją. Te działania mają na względzie płynną pracę zapadek i dodatkowo lepsze działanie całego urządzenia.

Podobnie częstą przyczyną zatrzymania zamka w drzwiach jest ułamanie się klucza w trakcie próby ich otwierania. Ta niekomfortowa sytuacja pociąga za sobą dodatkowe koszty – oprócz usunięcia części klucza i odblokowania zamka przez ślusarza, istnieje niezbędność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najprościej dorobić w warsztatach ślusarskich czy też niewielkich punktach usługowych prowadzących między innymi sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na podstawie szablonu podstawowego klucza bądź wkładki zamka. Jeżeli jest to zamek typu YALE, problem jest prosty do rozwiązania, jednak z zamkiem „Gerda” może pojawić się trudność. W sytuacji zepsucia zamka antywłamaniowego odpowiedniej wymienić go na nowy.

W każdej miejscowości znajdziemy „pogotowie ślusarskie”, którego pracownicy dostepni są pełną dobę, Jednym z miast w którym znajdziemy zakłady ślusarskie są Katowice – stolica województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie wyłącznie produkowanie duplikatów – to również sprzedaż zamków zarówno do drzwi wejściowych, jak i samochodowych, naprawa zablokowanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do mieszkań i do samochodów, czyszczenie a także pielęgnacja zamków i sporo innych prac.

Usługi ślusarskie są nadzwyczaj doceniane – bez tego fachowca żaden zamek nie będzie funkcjonował poprawnie.

Więcej informacji: sprzedaż zamków