Kanada ciekawostki turystyczne

1 lipca 2020 Off

Jeżeli masz w życiu wybrać się jedynie do jednego kraju poza Europą, niech to będzie Kanada – ciekawostki turystyczne znajdziemy w tym miejscu na każdym rogu. Kanada jest niezwykle rozległym państwem, zajmującym ponad połowę kontynentu północnoamerykańskiego. Znajdziemy tam bardzo zróżnicowany krajobraz. Jest to raj dla podróżników, bo oferuje także atrakcje miejskie z obfitą ofertą kulturalną, ale przede wszystkim treściwość dzikiej przyrody. Punkty obowiązkowe dla każdego turysty odnajdziemy w każdej kanadyjskiej prowincji – opisujemy kilka z nich.
Pamiętaj także o
eta do kanady

Kanadyjskie miasta i osady

Fani atrakcji miejskich nie będą się nudzić w Kanadzie. Najbardziej znane kanadyjskie miasta mają do zaoferowania wszystko, czego możemy oczekiwać od metropolii – bogatą propozycję kulturalną, wyróżniające restauracje, zabytki, za pośrednictwem których zdołamy dowiedzieć się sporo o historii powyższego fascynującego kraju. Czołówka kanadyjskich miast to wielka czwórka – Toronto, Montreal, Vancouver i Calgary. Każde z tych miast oddalone od siebie o tysiące kilometrów ma do zaoferowania zupełnie inne atrakcje. Wielkomiejskie Toronto, jak każda stolica daje nam na talerzu to, co najlepsze – historyczne budowle, monumentalne biurowce, ale i muzea. Montreal, nazywany kanadyjskim Nowym Jorkiem to stolica kultury, muzyki i kanadyjskiej bohemy. Vancouver to rozległy biznes i huczne i kolorowe downtown, które nie daje zapomnieć o połączeniach handlowych z Azją. I wreszcie uspokajające i senne Calgary, przejście do kanadyjskiego Dzikiego Zachodu, czyli Alberty.

Atrakcje przyrodnicze

Kanada to państwo skrajności, jeżeli chodzi o krajobraz i atrakcje przyrodnicze. Górzyste krajobrazy, gęste lasy, pustynne bezdroża a także wybrzeża oceanów – Zapewne każdy znajdzie tam cos dla siebie. Najbardziej znaną przyrodniczą atrakcją Kanady jest z pewnością umieszczony na pograniczu kanadyjsko-amerykańskim wodospad Niagara. Sprzymierzeńcy górskich krajobrazów całkowicie odnajdą się w położonym w zachodniej części kanady parku narodowym w Banff, słynącym z romantycznych górskich widoków z potokami, jeziorami górskimi oraz trasami trekkingowymi na kształt z pocztówki. To wyborne miejsce, aby zaznajomić się z pięknem Gór Skalistych